fbpx Windykacja – dlaczego warto rozmawiać z windykatorem? - Inkaso WEC

Windykacja – dlaczego warto rozmawiać z windykatorem?


Pamiętacie nasze wpisy o skutecznej windykacji według filozofii WEC?

Dzisiaj w krótkim artykule pochylimy się nad cechą naszej pracy, która wyróżnia nas na rynku, w stosunku, do której zadawaliście najwięcej pytań.

Chodzi o windykacje polubowną – kontakt z dłużnikiem.

Udzielanie pomocy zadłużonym konsumentom w wyjściu z długów, jest obok należytego dbania o płynność finansową firm, drugim najważniejszym aspektem działania Kancelarii Prawnej Inkaso WEC S.A.
Ważną informacją dla wszystkich osób, które wpadły w tarapaty finansowe i dostały pierwszy list, sms czy telefon od firmy windykacyjnej, powinno być to, że sprawa ich długu nie trafiła jeszcze do sądu, wierzyciel reprezentujący swojego klienta chce na drodze polubownej rozwiązać sprawę nieopłaconej faktury lub innego zobowiązania. Dlatego zachęcamy by nie unikać bezpośredniego lub pośredniego kontaktu z pracownikiem windykacji. Według filozofii WEC, taka osoba powinna być traktowana, jako negocjator, pośrednik między pomiotem, które chce odzyskać swoje środki finansowe a zadłużonym, przysłowiowym Nowakiem czy Kowalskim.
Pracownicy WEC dzięki systematycznie uzupełnianym wiadomościom, szkoleniom podnoszącym kompetencje komunikacyjne, dysponują szeroką wiedzą oraz bogatymi narzędziami takimi jak – możliwość spłaty w ratach, które są dopasowane do indywidualnej sytuacji finansowej dłużnika. Pomaga to szybko uporać się z finansowymi problemami, pozwala spokojnie planować wydatki i funkcjonowanie uwolnione od strachu. Windykacja według filozofii WEC zakłada, że efektem procesu komunikacji jest doprowadzenie do windykacji polubownej, bez udziału sądu.

Pracownicy windykacji WEC wyjaśniają spokojnie wszystkim osobom zadłużonym, dlaczego uruchomiony został proces windykacji, umożliwiają wejście na drogę negocjacji kolejnych warunków spłaty, przekazują wszystkie niezbędne informacje o zaległości, by możliwa była jak najszybsza spłata zobowiązań. Dodatkowo WEC zapewnia, że udziela wszystkich wskazówek by zapobiec podobnym kłopotom w przyszłości.

WEC w całym tym bałaganie wyciągnął do mnie pomocną dłoń. W trakcie rozmowy z pracownikiem Call Center, spokojnie przedstawiono mi powody telefonu, mogłem opowiedzieć, co wpłynęło na problemy z terminowymi płatnościami. Pracownik dokonał szybkiej analizy, zaproponował rozwiązanie. Było one na tyle atrakcyjne, że dzięki niemu uniknąłem procesu sądowego, stresu i nieprzespanych nocy”.

Dziękujemy za miłą opinię.

Dostajemy bardzo dużo podobnych sygnałów. Dzięki temu utwierdzamy się w przekonaniu, dlaczego zajmujemy miejsce lidera na rynku windykacji w Polsce.

Zleć windykację