fbpx Zarząd - Inkaso WEC

Zarząd

Zarząd

REMIGIUSZ BRZEZIŃSKI

Prezes Zarządu

Z wykształcenia prawnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Od 1995 roku tworzył od podstaw Grupę Kapitałową WEC którą stanowią: Kancelaria Prawna – Inkaso WEC S.A., Kancelaria Prawna WEC Sroczyński i Wspólnicy Sp.k., E-wierzyciel.pl Sp. z o.o., WEC Finanse Sp. z o.o. oraz Kancelaria Biegłych Rewidentów WEC Witczak i Wspólnicy Sp. k..

Jako praktyk biznesowy zdobył ogromne doświadczenie z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem. Specjalizuje się w obszarze usług prawnych i finansowych organizacji. Posiada popartą wieloletnią praktyką biznesową wiedzę, z zakresu podstaw prawnych funkcjonowania obrotu gospodarczego w Polsce. Były członek Komisji Etyki Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Jego doświadczenie w regulacjach prawnych dotyczących działania Biur Informacji Gospodarczej oraz orzecznictwa sądowego w zakresie odzyskiwania należności jest ogromnym atutem w zarządzaniu wierzytelnościami. Udziela się również w lokalnej społeczności – jest członkiem Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź, zaś kancelaria, którą zarządza – głównym sponsorem Akademii Widzewa.

SYLWIA PASTUSIAK-BRZEZIŃSKA

Wiceprezes Zarządu

Ukończyła Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego z tytułem – magister ekonomii. Absolwentka Podyplomowego Studium Rachunkowości i Zarządzania Finansowego oraz Studium Menedżerskiego MBA na Uniwersytecie Łódzkim. Od 15 lat związana zawodowo z sektorem finansowym. Zdobyła nieocenione doświadczenie na stanowiskach kierowniczych związanych ze sprzedażą i rozwojem produktów bankowych. Pracowała m.in. w Bank Austria Creditanstalt SA, MultiBank Bankowość Detaliczna BRE Banku, Bank Pocztowy S.A. oraz HSBC Polska S.A.

Rada nadzorcza

Przewodniczący Rady Nadzorczej  – Krzysztof Pastusiak – ukończył studia na kierunku Zarządzania w Wyższej Szkole Kupieckiej w Łodzi. W latach 2000-2010 pracował w branży RTV i AGD w firmach Media Markt i MIX Electronics. Od 2011 roku – Key Account Manager w Panasonic Polska, a od 2013 roku – Sales Manager AVS w firmie SHARP na Europę Wschodnią i Środkową (Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy i Słowacja). Do jego obowiązków należy kierowanie sprzedażą marki SHARP w krajach Europy Środkowo – Wschodniej.

Członek Rady Nadzorczej – Witold Pastusiak – Posiada wykształcenie wyższe techniczne. Absolwent Wydziału Włókienniczego Politechniki Łódzkiej z tytułem – mgr. inż. włókiennik.  W latach 1981-1997 pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora oraz Wiceprezesa Zarządu w firmach: “Syntex” w Łowiczu oraz “Emfor S.A.” w Łodzi. Był również członkiem Rady Nadzorczej firmy “Sekom” w Sępólnie Krajeńskim.

Członek Rady Nadzorczej – Krzysztof Aleksander Dróżdż – pracuje w Banku Spółdzielczym w Zgierzu od 2014 roku na stanowisku Naczelnika Wydziału Handlowego. W latach 1995-2014 związany był z Kredyt Bankiem SA, potem Bankiem Zachodnim WBK SA, gdzie sprawował funkcje kierownicze w obszarze sprzedaży do Klienta segmentu MSP m.in. jako Dyrektor Makroregionu oraz w segmencie detalicznym m.in. jako Dyrektor Oddziału. Czynnie uczestniczył w procesach kredytowych jako decydent lub współdecydent kredytowy a wcześniej jako analityk ryzyka kredytowego. Jest absolwentem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, kierunku Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończył podyplomowe studia na kierunku Rynek Nieruchomości na Uniwersytecie Łódzkim a także podyplomowe studia Zarządzanie Bankiem Spółdzielczym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz program rozwoju managerów w ICAN Institute. Uczestnik w licznych szkoleniach i wykładach m.in. z tematyki zarządzania, planowania strategicznego, analizy finansowej i oceny ryzyka przedsięwzięć inwestycyjnych, prawa handlowego, prawa upadłościowego, rachunkowości, procedur restrukturyzacyjnych i windykacyjnych, przestępczości gospodarczej i wielu innych obszarów.

Członek Rady Nadzorczej  – Tomasz Wójtowicz – ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Od 1999 r. posiada tytuł radcy prawnego, a od 2004 r., tytuł adwokata. Współpracował jako radca prawny z firmami Kaczmarski Inkaso oraz Uniqa. Partner w Kancelarii Adwokackiej Paduszyński Wójtowicz – Spółka Partnerska Adwokatów. Aktualnie prowadzi indywidualną praktykę adwokacką.

Zleć windykację