fbpx Nowoczesna technologia do zarządzania wierzytelnościami - Inkaso WEC

Nowoczesna technologia do zarządzania wierzytelnościami


Nowe technologie potrafią zrewolucjonizować nie jeden biznes. Jednak co ważne mogą też sprawić, by nasze codziennie wykonywane czynności były prostsze, szybsze i przyjemniejsze.
Zobacz jak, ulepszamy nasz system, dla Ciebie, tak by życie było wygodniejsze, a zarządzanie wierzytelnościami efektywniejsze.

Stworzyliśmy Panel klienta z myślą o zasadzie all in one. Potrzebujesz porozmawiać z doradcą? A może jesteś ciekawy, jakie działania podejmuje firma w Twoim interesie? Chcesz dodać nowe ważne, dokumenty np. faktury, które są istotne dla rozwoju sprawy? To wszystko ( a także o wiele więcej) jesteś w stanie zrobić za pomocą panelu klienta- online.
Został on zaprojektowany przez naszych specjalistów tak, aby maksymalnie ułatwić i zoptymalizować cały proces zarządzania wierzytelnościami. Jednak zanim przedstawimy wszystkie zalety, jakie niesie za sobą nasza strona, pokażemy jak jej używać.

Jak działa panel klienta?
Po podpisaniu umowy, klient automatycznie zostaje przypisany do platformy WEC-NET, a na podane do kontaktu dane zostaje utworzone konto w Panelu klienta.
Na adres e-mail zostaje wysłany login wraz z linkiem aktywacyjny do platformy, a na numer telefonu przychodzi hasło. Po pierwszym zalogowaniu zostaję udostępniona opcja zmiany hasła. Dodatkowo, jeśli zleceniodawca chce aby inne działy firmy, takie jak dział księgowości, sprzedaży czy windykacji miały dostęp do platformy wystarczy, że doda dane osoby jako kontaktowe.
Tak właśnie w 5 minut klient zyskuję możliwość korzystania z wszystkich udogodnień, jakie zapewnia panel.

W panelu sprawy można dowiedzieć się wszystkiego o każdym zleceniu, jakie dostała Kancelaria.
Jeśli klient posiada więcej niż jedną sprawę na swoim panelu, może skorzystać z wyszukiwarki spraw, w której za pomocą nazwy dłużnika, peselu, wartości zadłużenia czy nawet sygnatury sądowej jest w stanie, natychmiastowo odnaleźć to, czego szuka.

Jakie udogodnienia zapewnia panel klienta?
Po wyborze sprawy zostają wyświetlone dane szczegółowe, a w nich 4 zakładki
• Podstawowe: Podstawowe informacje o wierzycieli i dłużniku,  dane kontaktowe dłużnika, etap sprawy.
• Finansowe: zawiera dane finansowe sprawy tj. informacja o aktualnym saldzie, dane dot. należności ubocznych tj. odsetki, koszty windykacji, koszty procesowe ze szczegółowym rozbiciem salda, co jest cenną informacją dla księgowości, wpłaty z informacją o zarachowaniu na kwotę główną i odsetki,
• Czynności: wykonane czynności w sprawie np. treści monitów do dłużnika, notatki windykatora, informacje o zawartych porozumieniach, informacje o ratach, sprawozdanie wizyty windykatora terenowego, rekomendacje i planowane do zastosowania sankcje prawne,
• Pliki: zawiera wszystkie pliki dotyczące sprawy np. wygenerowane wezwania lub ugody, pełną dokumentację procesu sadowego ( pozew, informacje z sądu, treści sprzeciwu, odpowiedzi na sprzeciw, notatki z rozpraw sądowych, tytuły wykonawcze) i egzekucji komorniczej ( wskazania majątku do weryfikacji, informacje o zajęciach, notatki z kontaktu z komornikiem)

Posiadasz nowy numer telefonu, a może poznałeś miejsce zamieszkania dłużnika? W zakładce podstawowe informacje zawsze masz możliwość zmiany lub dodania takich danych jak telefon, adres, rachunek płatniczy. Zleceniodawca ma możliwość przekazania poprzez panel wszelkich informacji w sprawie i zgłosić prośbę o kontakt z odpowiednim działem – windykacji polubownej, prawnej sądowej, załączyć nowe dokumenty w sprawie.

Panel finansowy jest świetnym rozwiązaniem, aby śledzić postępy w zobowiązaniach dłużnika i analizować efektywność prowadzonych działań windykacyjnych pod kątem szybkości rozwiązywania spraw i skuteczności podjętych działań. Narzędzie umożliwia szybkie pozyskanie danych analitycznych dla działu finansowego, sprzedaży i zarządzających. Tam zawsze będziesz mógł dowiedzieć się, jaka jest główna należność spłaty, zobaczyć aktualne odsetki, sprawdzić, czy dłużnik dokonał wpłaty, a jeśli tak to, w jaki sposób zostało to zarachowane.

Transparentność działań jest dla nas bardzo ważna – staramy się, aby nasi klienci rozumieli, co dla nich robimy, aby znali procesy, wierzymy, że każdy powinien zawsze mieć dostęp do informacji, jaki jest aktualny stan jego sprawy oraz jakie czynności zostały podjęte względem dłużnika. Dlatego w zakładce czynności, wpisywane są wszystkie wykonane działania windykacyjne np. wygenerowanie pism czy wysłanie maili, z wraz z dokładną datą czynnością.
Dochodzenie wierzytelności wiąże się z ciągłą dokumentacją, w której czasem łatwo się jest pogubić. Dlatego pod czynnościami w panelu klienta do wglądu są dostępne wszystkie pliki, a dodatkowo, jeśli masz do dodania np. fakturę do sprawy, zrobisz to z tego samego miejsca.
Kolejna zaleta, którą zapewnia Panel Klienta, jest zakładka Wierzyciela, która realnie zaoszczędzi i czas. Masz kolejne zlecenie do windykacji? Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu. Wytaszczy, że skorzystasz ze swojego panelu i dodasz nową sprawę. Masz jakieś pytania? Skontaktuj się ze swoim opiekunem przez prywatną wiadomość.

Zleć windykację