fbpx 7 lat na giełdzie GPW rynek New Connect. - Inkaso WEC

7 lat na giełdzie GPW rynek New Connect.


Miło nam wszystkich Państwa poinformować, że Kancelaria Prawna Inkaso WEC S.A. obchodzi dzisiaj 7 rocznicę debiutu na giełdzie GPW rynek New Connect.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem, na którym wywiadu przy okazji debiutu udzielił Prezes spółki – Remigiusz Brzeziński:

WYWIAD

Zwróćcie uwagę, że kilka lat temu w momencie debiutu spółki Inkaso WEC, wyznaczone zostały cele, które w znacznej części zostały zrealizowane.
Od samego początku rozwój Inkaso WEC miał być oparty na transparentności działania i skrupulatnym budowaniu wizerunku wiarygodnej marki.
Za cel postawiliśmy sobie zaprojektowanie usług windykacyjnych i finansowych najwyższej jakości i oferowanie szerokiemu gronu Przedsiębiorców, co przełożyło się w widoczny sposób na wzrastające cyklicznie przychody i wartość spółki.
Jak pokazała historia, założenia stały się rzeczywistością, a sukcesy w wielu obszarach przerosły oczekiwania.

Spółka została doceniona i wyróżniona przez kapitułę konkursową przyznającą Diamenty Forbesa, jak również przez Gazetę Finansową, która publikując ostatni ranking – Liderzy Windykacji, sklasyfikowała Inkaso WEC w pierwszej dziesiątce najlepszych i najprężniej rozwijających się firm windykacyjnych w Polsce.

Poniżej przedstawiamy Państwu pigułkę wiedzy, która najlepiej pokazuje osiągnięcia Kancelarii Prawnej Inkaso WEC S.A.

Dane finansowe w czasie debiutu w 2015 roku:
• Przychód – 5,04 mln zł;
• Zysk netto (roczny) – 187 tys. zł;
• Wartość zakupionych pakietów wierzytelności– 0 zł;
• Kapitał własny – 0,5 mln zł;

Po roku 2021 możemy pochwalić się następującymi wartościami:
• Przychód – 7,43 mln zł;
• Zysk netto – 732 tys. zł;
• Wartość pakietów blisko – 250 mln zł;
• Kapitał własny – 5,15 mln zł;
Od 2015 wyemitowane zostały przez spółkę obligację o wartości blisko 6 mln zł.
Co roku wypłacana jest dywidenda dla Akcjonariuszy.

Kancelaria Prawna Inkaso WEC S.A. jest spółką wiodącą w Grupie Kapitałowej WEC, a w skład grupy wchodzą również spółki:

• Kancelaria Prawna WEC Sroczyński i Wspólnicy Sp.k – spółka radcowska specjalizująca się w obsłudze prawnej biznesu, formalnym zabezpieczaniu transakcji i serwisie wierzytelności na etapie sądowo-egzekucyjnym.
• Kancelaria Biegłych Rewidentów WEC Witczak i Wspólnicy Sp.k – spółka świadcząca usługi outsourcingu księgowości, kadr i płac oraz badania sprawozdań finansowych.
• WEC Finanse sp. z o.o. –spółka w ramach której jest prowadzony projekt Akademia Przedsiębiorcy WEC specjalizujący się w szkoleniach prawnych, z kompetencjai miękkich, menadżerskich oraz sprzedażowych.
• E-Wierzyciel sp. z o. o. – spółka fintechowa projektująca i wprowadzająca portale wspomagające proces windykacji i zarządzania wierzytelnościami tj. e-wierzyciel.pl, giełda-dlugow.net.

Na koniec chcielibyśmy przestawić jeszcze jedną, bardzo atrakcyjną zmianę – w 2015 roku kurs otwarcia wynosił 0,27 zł, a aktualnie oscyluje w granicach 1,50 zł.

Dziękujemy naszym Pracownikom, Współpracownikom, Akcjonariuszom, Obligatariuszom, Inwestorom, Klientom i Partnerom za dotychczasową współpracę.

Znajdujemy się w miejscu, w którym jesteśmy dzięki Wam!

Zleć windykację