fbpx Kancelaria Prawna – Inkaso WEC S.A. wyróżniona w badaniu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych - Inkaso WEC

Kancelaria Prawna – Inkaso WEC S.A. wyróżniona w badaniu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych

business team at office showing thumb up


Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych jako pierwsze przeprowadziło weryfikację, czy emitenci zakwalifikowani do najbardziej prestiżowego segmentu alternatywnego systemu obrotu odpowiadają na merytoryczne pytania przesłane im drogą mailową. Pod lupą SII znalazło się blisko 90 spółek przyporządkowanych do niedawno utworzonego przez Giełdę segmentu NC Focus. Kryteria kwalifikacji do niego związane są między innymi z kondycją finansową spółki oraz sposobem wypełniania przez nią obowiązków wynikających z obecności na rynku publicznym.
Przeprowadzone badanie miało zweryfikować czy w rzeczywistości ta wyodrębniona grupa, która co do zasady ma skupiać najlepszych jakościowo emitentów z rynku NewConnect, prawidłowo komunikuje się z rynkiem. Weryfikacja polegała na tym, że w ciągu ostatnich tygodni, poprzez utworzone na potrzeby raportu konta e-mail fikcyjnych inwestorów indywidualnych, do łącznie 87 emitentów kwalifikowanych do segmentu NC Focus wysłano merytoryczne pytania dotyczące dwóch wybranych spraw związanych z działalnością danej spółki.
Jakość udzielonych odpowiedzi była różna. Zdaniem SII pośród piętnastu spółek, również i nasza – Kancelaria Prawna – Inkaso WEC S. A. – zasługuje na szczególne wyróżnienie.
Podsumowując w obliczu wielu problemów, z którymi od wielu lat boryka się rynek NewConnect, uzyskane wyniki SII ocenia jako niezłe. Na maile zareagowało 72% spółek z segmentu NC Focus poddanych analizie, w tym blisko 37% spółek odpowiedziało w ciągu zaledwie jednego dnia roboczego.
Jesteśmy dumni, że w takiej selekcji udowodniliśmy, że nasza spółka w porównaniu do innych Spółek rynku NewConnect stawia na transparentność, nie unikając kontaktu z inwestorami indywidualnymi.

Zestawienie zawierające więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem: Zobacz zestawienie

Źródło: Sii.org.pl

Zleć windykację