fbpx Windykacja międzynarodowa - Inkaso WEC

Windykacja międzynarodowa

Dlaczego warto wybrać windykację międzynarodową w Inkaso Wec?

Należymy do grona liderów skutecznej windykacji w Polsce.
Rozwijamy nasze know-how za granicą.
Masz nieopłaconą fakturę, wypełnij formularz, skontaktujemy się w ciągu 24 godzin, otrzymasz od nas pieczęć prewencyjną za darmo.

Niewypłacalność kontrahenta może przydarzyć się w każdej sytuacji, niezależnie od tego, czy interes jest prowadzony z firmą z naszego kraju, czy też z innego państwa. Dochodzenie długów na terenie Unii Europejskiej określa się mianem windykacji międzynarodowej, zagranicznej lub globalnej. Mimo wielu podobieństw do procesów obowiązujących w naszym kraju, na arenie europejskiej i światowej można napotkać wiele przeszkód natury formalno-prawnej.

Trudności w dochodzeniu długów na arenie międzynarodowej

Podstawowym problemem związanym ze ściąganiem długów od zagranicznego kontrahenta jest mnogość przepisów, które należy wziąć pod uwagę w trakcie tego procesu. To właśnie dlatego próby samodzielnej windykacji są odradzane. W takich sytuacjach działamy zgodnie z aktami prawnymi obowiązującymi w kraju osoby poszkodowanej, a także w państwie, w którym swoją działalność prowadzi dłużnik. W przypadku państw członkowskich Unii Europejskiej źródłem przepisów są również rozporządzenia Parlamentu Europejskiego. W sprawach międzynarodowych problemem mogą być też różnice kulturowe.

Sposoby międzynarodowego egzekwowania długów

Windykacja zagraniczna, podobnie jak krajowa, dzielona jest na dwa rodzaje:

– W przypadku windykacji polubownej dążymy do tego by sprawa została rozwiązana bez udziału sądu. Powinna być pierwszym podjętym krokiem. Podejmowane w jej ramach działania to między innymi wysyłanie pism wzywających do zapłaty, próby podjęcia kontaktu telefonicznego i rozpoczęcia negocjacji z zagranicznym kontrahentem.

– Sądowa windykacja międzynarodowa to z kolei krok, na który decydujemy się w momencie, kiedy inne działania nie przyniosły oczekiwanych skutków. Zadłużony kontrahent nie tylko otrzymuje nakaz spłacenia należności, lecz także zostaje obciążony kosztami procesu sądowego.

Aby uniknąć pogłębiania się problemu, proces dochodzenia należności nierzadko rozpoczyna się już po pierwszych oznakach niewypłacalności zagranicznego kontrahenta. Poszkodowani decydują się na szybkie wszczęcie działań z obawy przed całkowitą utratą możliwości wyegzekwowania długów.

Pracownicy

Nasi pracownicy biegle posługują się wieloma językami obcymi. Cyklicznie organizowane są kursy językowe mające na celu aktualizowanie wiedzy, poznawanie nowych słów i zwrotów branżowych.

Wiedza o różnych krajach europejskich

Nasi prawnicy mają dużą wiedzę z obszaru przepisów, prawa, obyczajów panujących za granicą. Wpływa to, na jakość rozmowy, szybkość dobrania najskuteczniejszego modelu rozwiązania sprawy.

Szybka windykacja należności

Dla nas też liczy się Twój czas. Jeżeli wypełnisz formularz do godziny 16:00 w dni robocze, natychmiast zaczniemy pracować nad nim, szukać najlepszego dl Ciebie rozwiązania.

Regularna i spersonalizowana komunikacja

Dla każdego klienta przydzielamy indywidualnego opiekuna sprawy. Wiemy jak ważna, jest spersonalizowana komunikacja podczas działań windykacyjnych. Z opiekunem możesz mieć stały kontakt w godzinach pracy mailowy i telefoniczny.

Rzetelna porada prawna

Kiedy kontaktujesz się z nami, zawsze możesz liczyć na szczerą poradę prawną pracowników Kancelarii Inkaso. Z dużą życzliwością przeprowadzą oni z Tobą rozmowę, zbadają Twoje potrzeby. Następnie przedstawione będziesz miał optymalne, szybkie rozwiązanie swojej sprawy.

Windykacja dostosowana do potrzeb klienta

Twoją sprawą zajmą się ludzie. Cenimy sobie spersonalizowaną obsługę klienta, jaka gwarantuje największe prawdopodobieństwo szybkiego i skutecznego odzyskania Twoich pieniędzy za granicą kraju.

JESTEŚMY EKSPERTAMI W MIĘDZYNARODOWEJ WINDYKACJI NALEŻNOŚCI

  • Działamy aktywnie na rynku od 1995 roku
  • Nasza skuteczność to ponad 95%
  • Klienci najczęściej polecają nas za szybkość działania, skuteczność załatwiania spraw, obsługę klienta
  • Za proces windykacji międzynarodowej odpowiada sztab wykształconych, kompetentnych pracowników

Dane kontaktowe

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A.

Piotrkowska 270, 90-361 Łódź

NIP 725-204-28-00

REGON 101064884

KRS 0000381779

Kapitał zakładowy 988 200,00 zł

+48 42 235 18 20

biuro@kancelariawec.eu

www.kancelariawec.eu

Numer rachunku bankowego

mBank S.A. Oddział Korporacyjny Łódź

PL 74 1140 1108 0000 5909 0800 1001

KOD SWIFT: BREXPLPWMBK

Zapraszamy do kontaktu!

    Zleć windykację