fbpx 7/2016 Istotna informacja w sprawie wygrania przetargu ogłoszonego przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi na zakup lokali biurowych - Inkaso WEC

7/2016 Istotna informacja w sprawie wygrania przetargu ogłoszonego przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi na zakup lokali biurowych

  • EBI bieżący
  • Gdziekolwiek

Zarząd Spółki Kancelaria Prawna- Inkaso WEC S.A(„Emitent”, „Spółka”) informuje, iż w dniu dzisiejszym Emitent otrzymał informację o wyniku przetargu z dnia 03.03.2016 roku na zakup lokali biurowych wynajmowanych aktualnie przez Emitenta w charakterze centrali Spółki w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 270 XI piętro. W związku z wygraną w przetargu Emitent po uzyskaniu przez sprzedającego wymaganej przepisami zgody Ministerstwa Skarbu zakupi wyżej wymienione powierzchnie – łącznie 347,15 m2. Cena zakupu wynosi 1.146.289,30 zł i zostanie sfinansowana z środków własnych Spółki (10% ceny wywoławczej jako wadium zostało już uiszczone) oraz z bankowego kredytu hipotecznego na okres 7-miu lat.

W ocenie Zarządu Emitenta transakcja jest dla Spółki korzystna, ponieważ spowoduje skokowy wzrost majątku firmy (aktywa trwałe). Jednocześnie Zarząd Emitenta podkreśla, iż zgodnie z przeprowadzonymi kalkulacjami koszt miesięczny obsługi kredytu bankowego będzie mniejszy, niż koszty ponoszone przez Spółkę na wynajem lokali.

Lokale biurowe znajdują się w 16 piętrowym biurowcu przy reprezentatywnej ulicy w samym centrum Łodzi – miasta trzeciego co do wielkości w Polsce, które aktualnie przeżywa okres intensywnego rozwoju. Zarząd Emitenta zakłada, że zakupione powierzchnie biurowe będą miały dużą wartość także jako lokata kapitału.

Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Sytemu Obrotu „Informacje bieżące i okresowe przekazywane w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect”.

Aby ubiegać się o tę pracę, wyślij swoje dane e-mailem na alicja.marszalek@kancelariawec.eu

Zleć windykację